Windows 10'da Windows Media Player Kullanma

Windows 10'da Windows Media Player Kullanma

Windows 10 Media Player Var mı?

Şuan için Windows 10 kullanıcılarının muzdarip olduğu konulardan biride Windows Media Playerin olmamasıdır. Windows 10 için ayrı üretilmiş olan video oynatıcısı mevcut. Fakat eski bilgisayarlarda oldukça yavaş çalışmaktadır. Videoları açmak eziyet gibi bir hal almış durumda. Bu konuda yapabileceğimiz en iyi şey, Windows 7'de kullandığımız Windows Media Playeri geri getirmek olacaktır.

Aslında Windows 10 işletim sisteminde Windows Media Player bulunuyor. Yalnızca varsayılan olarak karşımıza gelmediği için birçok insan varlığından bir haber. Bugün Windows 10 işletim sistemlerinde "Windows Media Player"i nasıl aktif hale getiririz hep birlikte onu göreceğiz. Yeni video oynatıcısının yavaşlığı bir kenara, biz aslında Windows Media Player'e alışmış insanlarız.

Haliyle yerini başka bir video oynatıcısı aldığında biraz yabancılık çekmekteyiz. Windows Media Player candır diyorum başkada bir şey demiyorum.

Neden Windows Media Player'i Kullanmalıyım?

Windows 10 ile gelen programlar nedense aşırı yavaş çalışmaktadırlar. Özellikleri çok daha fazla ama ne yazık ki insan sabrı buna dayanmıyor. Bir resim gereğinden fazla sürede açılınca insan deli oluyor. Bu yüzden Windows 7'de stabil ve hızlı çalışan uygulamaları Windows 10'da çalıştırmak çok mantıklı geldi bana açıkçası. Hızlı ve sade olmaları gerçekten güzel. Bu yüzden sizlere de kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Hem böylelikle Windows 10 için yabancılık çekmezsiniz. Kısaca Windows Media Player çok daha hızlı ve sade, kullanmanızı şiddetle öneriyorum.

Aslında yukarıdaki  işlemleri yapmak çok basitmiş değil mi ? Bugün sizler için Windows 10'da hayatınızı kolaylaştıracak alışılagelmiş programları tekrar kullanmanıza olanak sağladık. Daha fazla böyle eğitim içeriğinin gelmesini istiyorsanız yorum yapmayı ihmâl etmeyin dostlar.

Windows 10'da Media Playeri Ekleme

Aslında bunu yapmak çok basittir sadece varsayılan uygulamalardan değiştirmeniz yetecektir. Şimdi anlatıma geçelim.

(Resimlere Tıklayarak Büyütebilirsiniz.)

Windows Media Player

Başlat menüsüne tıklayın ve "Varsayılan Uygulamalar" yazın. Ardından karşınıza çıkan Varsayılan Uygulamalar hizmetine tıklayın.

Windows 10 Media Player

Varsayılan uygulamalara girdiğiniz zaman "Video" başlığı altında "Fotoğraflar" olduğunu göreceksiniz. O fotoğraflar simgesine tıklayın ve Windows Media Player'i Seçin.

Artık bundan sonra herhangi bir videoyu açtığınız zaman otomatik olarak Windows Media Player ile açılacak. Bu adımların haricinde herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Başımızın tacı olan Media Player ile yolunuza devam edebilirsiniz.

Yorum Bırak (0)