Chrome'daki Windows'u Yükseltin Uyarısını Kaldırın

Chrome'daki Windows'u Yükseltin Uyarısını Kaldırın

Windows 10'dan daha eski bir Windows sürümü kullanıyorsanız bu uyarıyı görmeniz olasıdır. Çünkü yenilenen işletim sistemiyle birlikte bazı işletim sistemlerinin desteği sonlandırıldı. Programlarda bu konuyu baz alarak bazı işletim sistemlerinden el etek çekti. Bu programlardan bir tanesi de kullanıcıların çok fazla tercih ettiği Google Chrome oldu.

Google Chrome yakın zamanda Windows 7'den desteğini kesecek. Bunun nedeni ile Google Chrome'yi açtığınızda "Gelecekteki Google Chrome güncellemelerini almak için Windows 10 veya sonraki bir sürümün yüklü olması gerekir." hatasını görürsünüz.


Chrome'daki Windows'u Yükseltin Uyarısı


Chrome, henüz Windows 7'den desteğini kesmiş değil. Yakın zamanda desteğini tamamen kesecek. Siz yine Windows 11 ve altı sürümlerde Google Chrome kullanabileceksiniz. Sadece Windows 10 altı sürümlerde Google Chrome desteklenmeyecek. Burada desteklenmekten kasıt güncelleme alıp almamasıdır. Chrome'yi kullanacaksınız ama gelecek olan güncellemeleri alamayacaksınız.

Yeni gelen özelliklerden yararlanamayacaksınız. Sorun teşkil eden güvenlik açıklarını gideren güncellemelerden mahrum kalacaksınız. Bu da demek oluyor ki güvenliksiz bir tarayıcı kullanacaksınız. Ama ben illa da Windows 7 kullanacağım diyorsanız bu çıkan uyarıyı kapatma yöntemi de var aşağıda ona detaylı bir şekilde değineceğim.


Gelecekteki Google Chrome güncellemelerini almak için Windows 10 veya sonraki bir sürümün yüklü olması gerekir Uyarısı Nasıl Kaldırılır?


  1. Aşağıda linkini vermiş olduğum dosyayı indirin.
  2. "yukseltin_uyarisini_kaldir.reg" dosyasını çalıştırın.
  3. Karşınıza gelecek olan bütün sorulara "EVET" yanıtını verin. İşlem bu kadar.


Chrome'daki Windows'u Yükseltin Uyarısını Kaldırma


Chrome'daki Windows'u Yükseltin Uyarısını Kaldırma Dosyası

Yorum Bırak (0)