Nasıl Yapılır

Facebook Kapatma Kalıcı Hesap Silme Ve Dondurma 2023

Hesap dondurma ve kalıcı silme olayları tamamen birbirinden farklıdır. Kalıcı hesap silme işlemi yaptığınız zaman 1 ay içerisinde facebook hesabınıza hiç girmezseniz hesabınız tamamen kapatılır. Tabii ki aşağıda bahsettiğim kalıcı hesap silme uygulamasını yaptıktan sonra 1 ay girmezseniz bu durum geçerli.

Hesap dondurma ise hesabınızı bir süreliğine kapalı tutmak demektir. Mesela ders çalışmak amacıyla hesabınızı 1 ay kullanmayacaksınız. Bu süre zarfında facebook hesabınızı kapalı tutabilirsiniz. Hesabınız dondurulduğu vakit, herhangi biri sizi ekleyemez veya çıkaramaz. Arama sonuçlarında isminiz çıkmaz.

İşin özü facebook kalıcı hesap silme, hesabınızı tamamen ortadan kaldırır bir daha hesabınızı açamazsınız. Facebook Dondurma, belli bir süre facebook hesabınızı kapalı tutarak istediğiniz zaman açabilirsiniz.

Facebook Kalıcı Hesap Silme

Yukarıda da bahsettiğim gibi kalıcı hesap silme işlemi yaptığınız zaman 1 aylık veya bir haftalık bir süre zarfı tanınır size. Bu süre zarfının tanınması ise olurda hesabınızı kapatmaktan vazgeçersiniz diye alınmış bir önlemdir. Bu bekleme süresi zarfı içerisinde hesabınız facebookta aktif olarak gözükmez.

Arkadaşlarınız sizi facebook hesabınızı arasa bile bulamazlar. Hesabınız deaktif olur. Size belirtilen süre zarfı içerisinde hesabınıza giriş yapmadığınız taktirde hesabınız tamamen silinir.

  • https://www.facebook.com/deactivate_delete_account/ bu linke tıklayarak facebook kapatma sayfasına gidiyoruz,
  • Eğer hesabınızdaki bilgilerinizi indirmek istiyorsanız “Bilgilerimi İndir” butonuna tıklayın ve verilerinizin inmesini bekleyin. İnecek olan veriler; mesajlarınız, resimleriniz ve videolarınızdır,
  • Ardından “Hesabı Sil” butonuna tıklayın,
  • Sizden tekrar şifrenizi girmeniz istenecek şifrenizi girin ve onaylayın,
  • Belirtilen süre zarfı içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız tamamen silinecektir.
Facebook Hesap Dondurma

Facebook Hesap Dondurma

Facebook hesap dondurma işlemi kalıcı hesap silme işleminden farklıdır. Facebook’ta belirli bir süre yok olmak istediğinizde tercih edebilirsiniz.

Belirli bir süre hesabınızın kapalı kalmasını istiyorsanız ve daha sonra hesabınızı tekrar kullanacaksanız facebook dondurma işlemi yapmanız daha doğru olacaktır.

  • https://www.facebook.com/deactivate_delete_account/ bu linke tıklayarak instagram dondurma sayfasına giriyoruz,
  • Eğer hesabınızdaki bilgilerinizi indirmek istiyorsanız “Bilgilerimi İndir” butonuna tıklayın ve verilerinizin inmesini bekleyin. İnecek olan veriler; mesajlarınız, resimleriniz ve videolarınızdır.
  • Ardından “Hesabı Dondur” butonuna tıklayın,
  • Sizden tekrar şifrenizi girmeniz istenecek şifrenizi girin ve onaylayın,
  • Belirtilen süre zarfı içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız dondurulacaktır.
Facebook Hesap Dondurma
Facebook Hesap Dondurma

Ömer Bozdi

Bilgide bencil olmayın ki geriye çoğalarak dönsün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatarak Bize DESTEK Olun.