BilgisayarKurulum Rehberi

Tasarımcılar İçin En İyi 7 Yazı Fontu

Tasarım yapmak için yazı fontu arıyorsanız, sizin için en iyi yazı fontlarını derledim. En iyi başlık fontları, en iyi yazı fontları, en iyi fontlar ve daha bir çok fontu rahatlıkla indirebileceksiniz.

Yazı Fontu Nedir ?

Yazı fontu günlük yaşantımızın her yerinde kullanılan yazı stilleridir. Her alanda görebileceğimiz yazı fontları ne kadar güzel olursa o kadar zevke hitap etmektedir. Tasarımların olmazsa olmazların en başında yazı fontları yer almaktadır.

Bir tasarımı tasarım yapan bir görsel bir de yazı fontudur. Yazı fontlarını güzel seçtiğiniz zaman tasarımlarınız çok daha kaliteli bir hâl almaktadır. Bu yüzden yazı fontu seçerken her zaman güzel ve herkesin sevebileceği bir font seçmeye özen gösteriniz.

Yazı Fontları Nerede Kullanılır ?

Her fontun kendine has bir kullanım alanı vardır. Başlık, yazı içeriği, web sitesi gibi birçok alanda kullanılabilecek fontlar mevcuttur. Her fontu kendi alanında değerlendirerek kullanmanız önemle rica edilir.

Başlık fontları genellikle büyük harflerden oluşmaktadır. Bir başlık fontunu yazı içeriğinde kullanmak pek doğru olmaz. Hem kaba gösterecek hem de yazı kurallarına aykırı olacaktır.

En İyi Tasarım Yazı Fontları

Dharma Gothic

Dharma Gothic
Dharma Gothic

Dharma Gothic yazı fontunu Barış Özcan videolarından tanırsınız. Zaten bu fontu bulmamda Barış Özcan videoları öncülük etmiştir. Videoda gözüme çarpan bu yazı fontunu sürekli olarak kullanmaya başladım. Belirli bir müddet kullandıktan sonra bu yazı fontu vazgeçilmeziniz olacak.


Gotham Narrow

Gotham Narrow Font Family Download
Gotham Narrow Font Family Download

Photoshop ve Adobe Illustrator yazılımlarında çok iyi giden şahane bir fonttur. İlk başta ısınamıyorsunuz ama sonradan vazgeçmek çok zor bir hâl alıyor. Photoshop yazı fontları arasında yer almasını kesinlikle tavsiye ederim.


Ubuntu

Ubuntu Font Family Download
Ubuntu Font Family Download

Yazı fontları arasında en tatlı bulduğum yazı fontudur. Her çalışmaya rahatlıkla gider. Çok bilindik ve kaliteli bir yazı fontudur. En iyi yazı fontları arasında tartışmasız yerini ilk sıralarda alır. Görmeye alıştığımız ve her nereye uydurmak isterseniz uydurabileceğiniz mükemmel bir yazı fontudur.


Roboto

Roboto Font Family Download
Roboto Font Family Download

Ah robotom, ah üzümlü kekim sensiz hayat nasıl olurdu bilmem. Daha çok internet sitelerinde kullandığımız Roboto yazı fontunu tasarımlarınızda da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Çok estetik ve kusursuz bir font olduğunu belirtmek isterim.


Aller

Aller Font Family Download
Aller Font Family Download

Aller abimize laf söyletmem. Çok sade, temiz ve kullanışlı bir abimizdir. Kullanılması gereken yazı fontlarınız arasına Aller’ide dahil etmenizi tavsiye ederim.


Arimo

Arimo Font Family Download
Arimo Font Family Download

Resmi işlerinizde kullanabileceğiniz en iyi tasarım fontları arasında yer alır. Çok fazla bilinmez Arial tarzına yakındır lakin bayağı bir farkı vardır.


Gravity

Gravity Font Family Download
Gravity Font Family Download

Jilet gibi keskin bir font. Yazılara ve tasarımlara öyle oturacak ki hiç kaldırmak istemeyeceksiniz. Her türlü tasarıma uyum sağlayacak ve vazgeçilmeziniz olacak.


Font Nasıl Yüklenir ?

Fontları indirdiniz indirmesine ama “Bunlar nasıl yüklenecek?” diye soruyor olabilirsiniz. Onu da hemen anlatıyorum.

Font Yükleme (Toplu Yükleme)

Font Yükleme
Font Yükleme
  • İndirdiğiniz font dosyasına sağ tıklayın ve Winrar ile klasöre çıkartın.
Toplu Yazı Fontu Yükleme
Toplu Font Yükleme
  • Oluşan klasörün içerisine girin ve bütün fontları seçin. Seçtiğiniz yazı fontlarını C:\Windows\Fonts klasörünün içerisine sürükleyin. Karşınıza herhangi bir uyarı gelirse onaylayın.

Ömer Bozdi

Bilgide bencil olmayın ki geriye çoğalarak dönsün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatarak Bize DESTEK Olun.