Nasıl Yapılır

iPhone Zil Sesi Yapma (İstediğiniz Her Müzik)

İphone Zil Sesi Yapma

Günümüzde birçok insanın sıkıntı çektiği iPhone zil sesi yapma konusuna bugün bir açıklık getireceğiz. İnternet üzerinde tonlarca video olmasına rağmen bazı insanlar hala daha zil sesi değişikliği yapmayı bilmiyorlar.

iPhone’da zil sesi değiştirmek Android’de zil sesi değiştirmek kadar kolay değildir. Çünkü iPhone’da kendini koruma özelliği mevcuttur. Kafanıza göre her dosyayı Apple cihazınıza atamıyorsunuz. Durum böyle olduğu zaman da kafanıza göre seçmiş olduğunuz bir şarkıyı Apple cihazınızda zil sesi yapamıyorsunuz.

İtunes İle Zil Sesi Yapılıyor mu ?

Önceden iTunes programı ile zil sesi yapmanız mümkündü fakat iTunes programının son almış olduğu güncellemeden sonra artık iTunes yazılımı ile de iPhone cihazınıza zil sesi atamıyorsunuz. Bu yüzden iTunes benzeri yardımcı programlar kullanarak Apple cihazınıza zil sesi atmayı göstereceğiz. İnternet üzerinde beğenmiş olduğunuz herhangi bir müzik dosyasını indirerek Apple cihazınızda zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

İtunes programından zil sesi artık yapılamıyor demiştik. Ama eğer Apple cihazınıza zil sesi yapmak için aşağıdaki işlemleri uygulayacaksanız rahatlıkla istediğiniz müziği zil sesi olarak atayabilirsiniz. Bunun için öncelikle bilgisayarınızda itunes programı yüklü olması gerekmektedir.

İphone Zil Sesi Nasıl Yapılır?

Aşağıda uygulayacağımız adımları sizlerin de uygulayabilmesi için Copy Trans Manager adlı programa ihtiyacını olacak. Copy Trans Manageri kurmadan önce bilgisayarınızda Itunes programı da yüklü olmak zorunda. Çünkü Itunes, Apple cihazınız için bütün gerekli sürücüleri kuracaktır. Eğer her iki programda bilgisayarınızda yüklü değilse aşağıdaki bağlantıları kullanarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Copy Trans Manager İndirmek İçin Tıklayın Itunes İndirmek İçin Tıklayın

 

İphone Zil Sesi Yapma Programı
İphone Zil Sesi Yapma Programı
 • İndirmiş olduğunuz uygulamayı açın ve yukarıda işaretlenmiş olan “Install” butonuna tıklayın.
 • Program otomatik olarak kurulacaktır. Ardından “Start” butonuna basarak uygulamayı çalıştırın.
 • Çalıştırdığınızda dil seçmeniz istenecek “Türkçe” dilini seçerek ilerleyin.
İphone Zil Sesi Yapma
İphone Zil Sesi Yapma

Programın kurulumunu tamamladık. Sıra geldi istediğimiz herhangi bir müziği zil sesi yapmaya. Zil sesi yapabilmemiz için müzik formatının “m4r” olması gerekiyor. Bizde bu durumda bilgisayarımıza indirdiğimiz müziği m4r formatına dönüştürmemiz gerekecek.

MP3 Formatını M4R Formatına Çevirme

 • Buraya tıkayarak zil sesi dönüştüreceğimiz siteye gidin,
 • Dosyaları Seçin” butonuna basarak indirdiğiniz müziği seçin,
 • Daha sonra “Dönüştür” butonuna basın,
 • Dönüştürme tamamlandıktan sonra “İndir” butonuna tıklayın.

Müziğimizi de dönüştürdüğümüze göre geriye bir tek müziğimizi telefonumuza atarak zil sesi ayarlaması yapmak kaldı.

İphone Zil Sesi Yapma

 • Copy Trans Manager programı açıkken Iphone cihazınızı bilgisayarınıza USB kablosu yardımıyla bağlayın.
 • Programda sizin telefonunuzda olan sesler görüntülenecektir. İndirmiş olduğunuz zil sesini tutarak programın üzerine sürükleyin. Ardından sol üst kısımda bulunan “Güncelle” butonuna tıklayın.
 • Eğer “Güncelle” butonuna tıklamazsanız telefon üzerinde yapmış olduğunuz hiçbir değişiklik aktif hale geçmez.
 • Burada “Güncelle” butonunun amacı güvenlik diyebiliriz. Yanlış bir şarkıyı attığınız zaman “Güncelle” butonuna basmadan iptal edebilirsiniz mesela.
 • Artık zil sesimizi apple cihazımıza attık. Zil sesini varsayılan olarak ayarladığınızda artık işlem tamam olmuş olacak.

İphone Zil Sesini Ayarlama

Iphone cihazımıza atmış olduğumuz zil sesini telefondan aktif etmeniz gerekmektedir. Bunun için ise Ayarlar>Sesler>Zil Sesi yolunu izleyerek zil sesini seçebilirsiniz.

Böylelikle istediğiniz şarkıları indirerek Apple cihazlarınızda zil sesi olarak kullanabileceksiniz. Önceki zamanlarda Itunes kullanılarak zil sesi yapmak mümkündü Apple artık o özelliği kaldırdığı için bu yollara başvurmak zorunda kaldık.

Bu programı kullanarak işinizi çok rahat bir şekilde halledebiliyorsunuz. Artık Iphone zil sesi yapmak için telefonunuza 3. parti yazılımlar kurmanıza gerek yok.

Bu programı sadece zil sesi yapmak için değil telefonunuzdaki verilere erişmek içinde kullanabilirsiniz. Bir nevi Apple cihazınızın dosya yöneticisi denilebilir.

Ömer Bozdi

Bilgide bencil olmayın ki geriye çoğalarak dönsün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatarak Bize DESTEK Olun.