Bilgisayar

Silinen Numaraları Geri Getirme | Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getiririm ?

Silinen numaraları geri getirme için silinen numarayı geri getirme programı kullanmanıza gerek yoktur. Silinen numaraları geri getirme android ve ios için daha kolay bir yolla halledilebilir.

Silinen Numaraları Geri Getirme

Telefondan silinen numaraları geri getirme aslında çok basit bir işlemdir. Dostlar bu durumdan muzdarip olan kişi sayısı bir hayli fazla. Bende derdi olana derman olmak için böyle bir konuyu ele alayım dedim. Silinen numaraları geri getirme programı ve programsız silinen numaraları geri getirme işlemlerini tek tek anlatacağım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki yapacağımız silinen numaraları geri getirme işlemleri kesinlikle işe yarayacak diye bir kaide yok. Silinen numaraları kurtarma konusunda kimse size garanti veremez.

Deneyerek sonuçları göreceğiz. Her telefonda aynı sonucu verecek diye de bir kaide yoktur. Kurtarma oranı; telefon modeline, silinen kişi sayısına, silinme tarihine, silinme şekline göre değişkenlik gösterebilir.

Aslında herhangi silinen bir dosya direkt olarak silinmez. Üzerine herhangi bir dosya yazılana kadar durum böyledir. Silinen rehberi kurtarma gibi bir olayda buna istinaden yapılmaktadır.

Yani siz rehberi sildiğiniz de veya rehberden herhangi bir kişiyi sildiğiniz de telefonunuzdan tam olarak silinmiş olmaz. Zaman geçtikçe üzerine dosya yazılır. Eğer silindikten sonra haftalar veya aylar geçtiyse kurtarma ihtimaliniz çok daha düşüktür.

Çünkü günler içerisinde telefonunuzda sürekli veri akışı olur. Yüklemeler indirmeler vb. olaylar. Bu işlemler silinen dosyaların üzerine yazıldığı için silinen rehberinde kurtarma olasılığını kat ve kat düşürtür.

Bu yapacağınız işlemler telefon rehberi silindikten hemen sonra yapılırsa çok daha etkili sonuçlar verebilir. Android telefondan silinen rehberi geri getirme ve Iphone(IOS) telefondan silinen rehberi geri getirme konularına değineceğim.

Kullanılan programların neredeyse hepsi paralı yazılımlar olacak. Eğer bedava sürümleri varsa onları da deneyip birer birer paylaşacağım. Aşağıda yapılanları dikkate alarak hangi programlara para vermeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Sadece satmak amacıyla türlü türlü yalan söyleyen programlar var. Bu programları da deneyerek göreceğiz. Hepsinin lisanslı sürümlerini deneyerek sizlerle test edeceğiz. Lafı fazla uzatmadan programları deneyerek telefondan silinen rehberi nasıl kurtaracağız onu inceleyelim.

Rehberden Silinen Numaraları Geri Getirme Android

Telefondan silinen rehberi geri getirmenin programsız yollarının da var olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Programlara para vermek istemeyen insanlar için programsız telefondan silinen rehberi geri getirme işlemini de detaylı anlatmak istiyorum.

Aşağıda yapılan işlemlerin aynısını telefonunuzda yapmanız gerekiyor. Eğer telefondan yapmak zor geliyorsa bilgisayardan yapıp contacts.vcf dosyasını telefonunuza atıp telefondan yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Buraya tıklayarak Google Kişiler sayfasına erişin.
 • Sol menüden “Dışa Aktar” butonuna tıklayın.
 • Dışa aktarma seçenekleri arasında vCard seçeneğini seçerek dışa aktarıyoruz.
 • Rehberiniz .vcf dosya formatıyla inecektir. Bu dosyayı telefonunuza atarak telefondan üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Rehberden Silinen Numaraları Geri Getirme Iphone

Silinen numaralarınız için Iphonenin sağlamış olduğu Icloud hesabınızı kullanabilirsiniz. Bu durum yedeklenmiş rehberlerde geçerlidir. Icloud girilmiş telefonlarda yedeklemeler otomatik olarak aktiftir. Eğer siz bu yedeklemeyi önceden durdurduysanız muhtemelen bu işlem işe yaramayacaktır.

Hemen işe yaramayacak diyerek de işlemi denemekten vazgeçmeyin. Iphone telefonunuzdan silinen rehberi geri getirmek oldukça basit. Aşağıdaki adımları uygulayarak silinen rehberi geri getirebilirsiniz.

 1. Iphone cihazınızda ayarlara girin.
 2. En üstte bulunan hesabınıza tıklayın.
 3. Hesabınıza tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada “Icloud” seçeneğini seçin.
 4. Ardından “kişiler”i devre dışı bırakın.
 5. Devre dışı bırakmaya çalıştığınızda karşınıza gelen uyarıda “Iphonemde Tut” seçeneğini seçin.
 6. Devre dışı bıraktığınız kişileri tekrar aktifleştirin.
 7. Aktifleştirmeye çalıştığınızda karşınıza çıkan uyarıda “Birleştir” seçeneğini seçin.

Ömer Bozdi

Bilgide bencil olmayın ki geriye çoğalarak dönsün.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatarak Bize DESTEK Olun.