Nasıl Yapılır

Sizi Engelleyen Numarayı Arama Çok Basit

Sizi engelleyen numarayı arama yönteminin var olduğunu biliyor muydunuz? Günlük hayatımızda bir çok kez engel yediğimiz olmuştur.

Engelledikleri zamanda her yerden engeller acımasız vicdansızlar. Bugün bu sorunu ortadan kaldırıp sizi engelleyen şahsı çok kolay bir şekilde arayabileceğiniz bir yol göstereceğim. Fakat şunu söylemeliyim ki herkeste bu işe yaramamaktadır. Nedenini birazdan aşağıda anlatacağım. Bu durumda sizlere düşen tek şey sadece deneme yapmaktır.

Bu konuyu çok fazla uzatmadan ıvır zıvır anlatmadan temiz bir makale yazacağım. Şimdi mantık yürütelim biri sizi engellerken neyinizi engellemiş oluyor? Işıkların yanmaya başladığını görür gibi oldum. Tabii ki de numaranızı engelliyor. Yani biz karşı tarafı ararken numaramızı belirtmesek neyi engellemiş olacak? Tabikii de hiçbir şeyi.

Sizi Engelleyen Numarayı Arama

Yukarıyı okuduysanız numaranızın engellendiğini anlamışsınızdır. Yani sizin karşı tarafa giden yol numaradan geçiyor. Numarayı engellediyse bu durumda yapmanız gereken çok basittir, numaranızı gizlemek. Numaranızı gizlediğiniz zaman karşı tarafa herhangi bir numara bildirimi gitmeyecektir.

Aramayı numara ile yapmış olsanız, numaranız karşı tarafta engellendiği için sorun çıkaracaktır. Fakat siz numaranızı gizlerseniz engellenen numara ortadan kalkacağı için arama yapabileceksiniz.

Fakat zurnanın zort dediği bir kısım var, o da karşı tarafın gizli numaralara çağrılarının kapalı olması. Eğer karşı taraf gizli numaralardan gelen çağrıları devre dışı bıraktıysa bu yol işinize yaramayacaktır. Siz yine de şansınızı deneyin. Belki gizli numaralara açıktır.

Sizi Engelleyen Numarayı Arama
Sizi Engelleyen Numarayı Arama

Numara Gizleme Nasıl Yapılır ?

Numara gizleme işlemi çok basittir. İki çeşit numara gizleme işlemi yapabilirsiniz. Biri tamamen bütün aramalarda numarayı gizlemek diğeri ise sadece aranacak numaraya özgü numarayı gizlemektir. Bu ikisini de sizlere göstereceğim.

Aranacak Numaraya Karşı Numara Gizlemek

  • Aranacak numarayı kopyalayın
  • Telefonunuzdan numara tuşlama kısmına girin
  • #31#‘yi tuşlayın ve ardından kopyaladığınız numarayı yanına yapıştırın(örnek: #31#05987654321)
  • Arama tuşuna basın ve numaranız gizlendi (her bir arama için tekrarlamalısınız)

Bütün Aramalara Karşı Numarayı Gizlemek

  • İlk olarak telefonunuzdan ayarlar bölümüne girin.
  • Daha sonra ayarlar içerisinde telefon sekmesini bulun.
  • Telefon sekmesinde bulduktan sonra içine girin ve numara gizleme / açma seçeneğine gidin.
  • Burada yer alan seçeneği ilk kez tıklamanız ile açık olan numaranız artık karşı taraftan gözükmeyecektir. Yaptığınız işlem ile numara gizleme aktif hale gelmiş durumdadır.

Numaranızı gizleyerek sizi engelleyen numarayı arama işlemini tamamlamış olursunuz. Fakat karşı taraf gizli numaralara aranmayı kapattıysa bu yol işe yaramayacaktır. Bunun içinde internet üzerinden sanal numara veren siteler var. O sitelerden sanal numara alarak sizi engelleyen numarayı arama yapabilirsiniz.

Ömer Bozdi

Bilgide bencil olmayın ki geriye çoğalarak dönsün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTürkçe

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatarak Bize DESTEK Olun.