Bilgi

Vodafone Mobil Ödeme Kapatma

Vodafone mobil ödeme kapatma nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Kafanıza bir gün esiyor ve Vodafone faturalı hat almak istiyorsunuz. Alıyorsunuz ve size belirli bir teklif sunuyorlar. Mesela diyorlar ki –bu tarifeyi bu fiyata kullanacaksınız– sizde bu denileni onaylıyorsunuz ve belirtilen fiyattaki paket hattınıza tanımlatılıyor.

Bir ay normal fiyat geliyor ikinci ayda normal fiyat geliyor ama bir bakıyorsunuz üçüncü ay normalin üstünde fiyat geliyor. Sizde haliyle hemen çıldırıyorsunuz. “Ben bu fiyata anlaştım neden bana yüksek geldi” diye söyleniyorsunuz. Size en yakın bayinin yolunu tutuyorsunuz.

Bayiye girip bilgili birine faturanın yüksek gelme nedenini sorduğunuzda mobil ödeme yapılmış diye cevap alıyorsunuz.

Ben mobil ödeme yapmadım bu mobil ödeme nedir diye düşünmeye başlıyorsunuz. Personele de fazla soru sorup canını sıkmamak için bayiden dışarı adımınızı atıp bu sefer üzgün bir şekilde evin yolunu tutuyorsunuz.

Vodafone Mobil Ödeme Nedir ?

Aslında mobil ödeme çok basit anlatılabilecek bir konudur. Mobil hattınızı banka kartı gibi düşünebilirsiniz. Misal veriyorum, Google Play’e girdiniz ve önünüze paralı bir oyun çıktı. Sizde bunu satın almak istiyorsunuz. Oyunu almak için banka kartınıza ihtiyaç yoktur. Kullanmış olduğunuz mobil faturalı hat ile bile alabilirsiniz.

Satın alım işlemi yaparken telefonunuzun Ödeme seçeneklerinde eğer “Mobil Ödeme” seçiliyse oyunu satın aldığınız da oyunun parasını faturanıza yansıtırlar. Gelecek faturanıza yansıyan yapmış olduğunuz ödeme faturanızın kabarık gelmesine neden olur. Daha detaylı bir anlatım isterseniz buraya tıklayarak Vodafone’nin resmi sitesine gidebilirsiniz.

Bu tür konularda en çok rastlanılan durum ise çocukların bu olaylarla muhatap olmasıdır. Küçük çocukların eline telefon verdiğinizde önüne ilgi çekici bir ücretli oyun çıkabilir. Çocuk bunun ücretli olacağını düşünemediği için bir iki tıklamayla satın alır. Ruhunuz bile duymadığı için sizde bu durumdan muzdarip olursunuz.

Eğer faturalı hat kullanıyorsanız telefonlarınızı çocuklarınıza oynaması için vermeyiniz. Mobil Ödemeden mağdur olan insan sayısı hayli fazla. Hat kullanıcısının haberi olmadan yapılan mobil ödemenin ceremesini hat sahibi faturayı ödeyerek çekiyor.

Benim çocuk illa da telefonla oynamak istiyor buna bir çözüm bulamaz mıyız diye düşünen insanlar içinde bir yöntem sunacağım. Bunun için sunacağım yöntem ise “Vodafone Mobil Ödeme Kapatma” olacak. Aşağıdaki adımları izleyerek mobil ödemenizi kolaylıkla kapatarak yüksek gelen faturalarınızdan paçayı sıyırabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Kapatma

1- Vodafone Mobil Ödeme Kapatma – Uygulama Üzerinden

Vodafone Mobil Ödeme Kapatma
Vodafone Mobil Ödeme Kapatma
  • Vodafone yanımda uygulamasına giriş yaparak sol altta bulunan “Hesabım” sekmesine tıklayın.
Vodafone Mobil Ödeme Kapatma
Vodafone Mobil Ödeme Kapatma
  • Tıkladığınız zaman böyle bir menü karşılayacaktır sizi. “Ödeme Yöntemlerim” yazısına tıklayın.
Vodafone Mobil Ödeme Kapatma
Vodafone Mobil Ödeme Kapatma
  • En üstteki “Mobil Ödeme” yazısına tıklayın.
Vodafone Mobil Ödeme Kapatma
Vodafone Mobil Ödeme Kapatma
  • Karşınıza yukarıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Mobil Ödemeyi deaktif duruma getirerek Vodafone Mobil Ödeme kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ayrıca bu sayfada var olan aboneliklerinizi görebilir ve yönetebilirsiniz.

2- Vodafone Mobil Ödeme Kapatma – SMS Gönderimi İle

Bu yöntemde gönderecek olduğunuz mesajlar ücretsizdir…

  • Hattınızı Mobil Ödeme‘ye açmak için “MOBILODEME AC”, kapatmak için “MOBILODEME KAPAT” yazıp 7878’e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Böylelikle “Vodafone mobil ödeme nedir, nasıl kapatılır?” sorusuna da net bir cevap vermiş olduk. Bunun gibi makalelerin devamının gelmesini istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarınız da paylaşmayı ihmal etmeyin.

Ömer Bozdi

Bilgide bencil olmayın ki geriye çoğalarak dönsün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatarak Bize DESTEK Olun.