Ücretsiz LisanslarOffice Programları

Office 2016 Ürün Anahtarı İle Etkinleştirme Ücretsiz 2024

Microsoft Office 2016 Ürün Anahtarı ile Etkinleştirme, sorunlarınıza derman olacak bir rehber hazırladım. Aşağıdaki adımları tek tek uygulayarak Microsoft Office 2016 programınızı etkinleştirebileceksiniz.

Office 2016 Ürün Anahtarı İle Etkinleştirme

Microsoft Office Programları İndir

Microsoft Office programlarını Orijinal ISO dosyalarını paylaştığım bir makale yazmıştım. O makaleden yararlanarak Microsoft Office Nasıl İndirilir ve Nasıl kurulur hakkında bilgi alabilirsiniz. Makaleyi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Microsoft Office 2016 sürümü, her bilgisayarda kullanabileceğiniz bir sürümdür. Mesela Microsoft Office 2019 kurmak istiyorsanız bilgisayarınızın Windows 10 olması gerekir. Bunu bilerek indireceğiniz sürümü belirleyin. Benim için en stabil çalışan ve kullanılması en rahat olan sürüm Microsoft Office Professional Plus sürümüdür. Sizlere de bu sürümü kurmanızı tavsiye ederim.

Kurulum yaptıktan sonra Office programını etkinleştirmeden tam anlamıyla kullanamazsınız. Kullanımlarınız kısıtlı olur ve deneme sürümü bittiği zaman programı hiç kullanamazsınız. Bu durumda Microsoft Office yazılımı etkinleştirmeniz gerekir. Bugün işleyeceğimiz konu Office 2016 etkinleştirme olacaktır. Aşağıdaki video ile programın kurulumunu gerçekleştirin. Programı kurduktan sonra etkinleştirme adımlarına geçebilirsiniz.

Microsoft Office 2016 Etkinleştirme 1.Yöntem

Çok nadir bulabileceğiniz bir konu aslında bu çünkü sizlere hem orijinal lisans anahtarları sunacağım hem de bedava etkinleştirme işlemi yapmış olacaksınız. Her zaman en güvenli yöntem programları lisans anahtarlarıyla etkinleştirmektir. Bu yüzden eğer lisans anahtarı çok kullanımdan dolayı kullanılamaz hale gelmişse aşağıdaki yöntemi uygulayın. Aksi taktirde ilk olarak bu yöntemi uygulamaya sokun.

Microsoft Office 2016 Ürün Anahtarı ile Etkinleştirme
Microsoft Office 2016 Ürün Anahtarı ile Etkinleştirme

Microsoft Office Ürün anahtarlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Tıkladığınız makalede her zaman güncel ve orijinal lisans keyler paylaşmaktayım. Eğer lisans keyler çok fazla kullanımdan dolayı devre dışı bırakılmışsa lütfen bunu yorumlar kısmında bana belirtin. Ne kadar erken belirtirseniz o kadar erken lisans keyler güncellenir bunu unutmayın.

Microsoft Office 2016 Ürün Anahtarı İle Etkinleştirme

 • Öncelikle buraya tıklayarak lisans keylerin paylaşıldığı makaleye gidin.
 • Lisans keylerden office sürümünüze uygun olanı seçin ve office ürün anahtarını kopyalayın.
 • Ardından Microsoft Office yazılımlarından herhangi birini açın. Örnek olarak Word uygulamasını açabilirsiniz.
 • Sol üstte bulunan “Dosya” yazısına tıklayın.
 • Açılan menüde “Hesap” kısmına tıklayın.
 • Açılan pencerede “Ürünü Etkinleştir” ibaresini göreceksiniz. O ibarenin üzerine tıklayın.
 • Açılan pencereye kopyalamış olduğunuz lisans keyi girin ve Officeyi Etkinleştir butonuna tıklayın.
 • Artık ürününüz aktifleştirildi. Programı kullanmadan önce kapatın ve tekrar açın. Tüm işlem bu kadar.

Microsoft Office 2016 Ürün Anahtarı İle Etkinleştirme 2. Yöntem

Birazdan anlatacağım yöntem ile Microsoft Office yazılımlarını ücretsiz etkinleştirebileceksiniz. Programın etkin olup olmadığını programı açtığınızda anlayabilirsiniz. Herhangi bir uygulamasını açtığınızda ( Excel, Word, Powerpoint vb. ) Dosya > Hesap izlediğinizde “Etkinleştirme Gerekiyor” uyarısıyla karşı karşıya kalırsınız. Bu uyarıyı gördüğünüz zaman programınız etkinleştirilmemiş demektir.

Microsoft Office 2016 Etkinleştirme Adımları

 • Başlat menüsüne tıklayın ve “CMD” yazarak aratın.
 • Karşınıza gelen “Komut İstemi”ne sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” deyin.
 • Eğer x86(32 bit) bit işletim sistemi kullanıyorsanız CD “C:\Program Files\Microsoft Office\Office16” yazın ve “Enter” yapın(sağ tıklamanızda yeterli olabilir).
 • Eğer x64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız CD “C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office16” yazın ve “Enter” yapın.
 • Diğer adımlardaki kodları teker teker kopyalayarak CMD ekranına yapıştırın.(Teker teker kısmı önemli.)
 • cscript ospp.vbs /inpkey:XQNVK-8JYDB-WJ9W3-YJ8YR-WFG99
 • cscript ospp.vbs /unpkey:BTDRB >nul
 • cscript ospp.vbs /unpkey:KHGM9 >nul
 • cscript ospp.vbs /unpkey:CPQVG >nul
 • cscript ospp.vbs /sethst:kms8.msguides.com
 • cscript ospp.vbs /setprt:1688
 • En son cscript ospp.vbs /act kodunu yazın ve “Enter” yapın.
 • Biraz bekledikten sonra “Product activation successful” uyarısı alacaksınız. Artık Microsoft Office programınız etkinleştirildi .Güle güle kullanın.
 • Eğer “Product activation successful” almadıysanız Word’ü açın Dosya > Hesap kısmından etkinleştirmenin olup olmadığını kontrol edin.

Microsoft Office 2016 etkinleştirme işlemi olmadıysa en başa dönerek işlemleri tekrarlayın. Her bir kodu yapıştırdıktan sonra “Enter” tuşuna basmayı unutmayın. Eğer Windows 10 kullanıyorsanız CMD ekranında sağ tıklamanız yeterli olacaktır. Otomatik olarak kodu yapıştırır ve işlemi yapar.

UYARI: Bu yöntemi uyguladığınız zaman farklı bir etkinleştirme sunucusuna bağlanarak Office 2016 etkinleştirme yapmış oluyorsunuz. Sonradan bu işlemi kaldırıp orijinal Office 2016 ürün anahtarı ile etkinleştirme yapamazsınız. Bu yüzden bu yöntemi kullanmadan önce iyi düşünün. Eğer elinizde Microsoft Office Ürün anahtarı yoksa bu şekilde etkinleştirme yapabilirsiniz.

Ömer Bozdi

Bilgide bencil olmayın ki geriye çoğalarak dönsün.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Merhaba, paylaştığınız keyleri göremiyorum. Farklı reklam sayfalarına yönlediriyor nasıl ulaşabilirim.
  2. yöntemi daha önce ki pc de dememiştim kullanıyordum ama şu an yeni pc de olmuyor.
  Bende paylaştığınız keylerden denemek istiyorum. Teşekkürler bilgileriniz için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatarak Bize DESTEK Olun.